Partnerzy

Icy Jump

 

Niekończąca się podróż z pingwinem!

Wciel się w postać sympatycznego pingwina w kapeluszu i pomóż mu przemierzać rozległe wody skacząc z kry na krę. 

Icy Jump – jak daleko dotrzesz?

Icy Jump nie ma jakiejś rozległej fabuły. Całość polega na pokonaniu jak największej liczby gór lodowych oraz łapaniu wyskakujących od czasu do czasu ryb.  Totalna prostota zamknięta w jednej przyjemnej grze. Być może to właśnie w tym zamknięty jest jej cały urok?

Jak sterować?

Bardzo prosto. Najlepiej  przy użyciu jednego tylko palca. Pingwin skacze pod dyktando naszych kliknięć. Jednak, żeby nie było zbyt prosto trzeba dostosować długość kliknięcia do zamierzonej długości skoku.  Co jakiś czas oczywiście pingwin spada, a zadaniem gracza jest nakierowanie go na górę lodową od której będzie się mógł ponownie odbić. Można tak grać w nieskończoność i pobijać swoje własne rekordy.

 

Dźwięk i grafika gry

Wesoła melodyjka w stylu country świetnie dopasowuje się do nakrycia głowy naszego bohatera. Jest może zbyt dynamiczna w stosunku do wolniej poruszającego się pingwina, ale zawsze można użyć wyciszenia dźwięku gry.

Co do grafiki w Icy Jump – nie mam zastrzeżeń.  W prostej grze nie można oczekiwać skomplikowanej grafiki. Chłodne kolory nawiązują do pochodzenia pingwinka, więc wszystko ładnie się łączy.

Podsumujmy…

Icy Jump to fajna opcja na zapełnienie sobie czasu gdy doskwiera nam nuda. Gra jest dobra dla ludzi w każdym wieku, gdyż nie jest specjalnie skomplikowana, a jedyne czego wymaga to cierpliwości w zdobywaniu rekordów.
Jest jedna rzecz, która jest moim zdaniem w niej nieintuicyjna to konieczność dłuższego przytrzymania palca podczas skoku. Standardem jest raczej krótkie tapnięcie na bohatera i jego płynny przeskok. Co prawda w menu znajduje się instrukcja, ale niestety tylko w języku angielskim.

 

Plusy:

- prostota

- niekończąca się zabawa

- przyjemna oprawa graficzna

Minusy:

- nieintuicyjne poruszanie się

- brak instrukcji w języku polskim

 

Tekst: Ever Press

KOMENTARZE