Partnerzy
GRA MIESIĄCA

Freddy Adventure

Mechaniczna żaba szalonego naukowca.

Tym razem wybierzemy się w podróż z Freddy’m – żabą która postanowiła uciec z laboratorium.

        

Pomożesz żabie w ucieczce?

Bohaterem gry jest tytułowy Freddy- mechaniczna żaba stworzona w laboratorium szalonego naukowca. Pewnego dnia Freddyemu udaje się wydostać spod wpływu swojego twórcy. Gracz ma za zadanie towarzyszyć  żabie w kolejnych etapach jego podróży i powstrzymywać go przed zjadaniem metalowych kulek.

Jak sterować?

Pomiędzy Freddym, który przesiaduje na samym dole, a wyskakującymi kulkami znajdują się kolorowe flakoniki z chemicznymi zawartościami.  Zadaniem gracza jest odbijanie kulek do odpowiednich im kolorystycznie flakoników, aby się w nich rozpuściły. Trzeba zadbać o to by kulki nie trafiły w zasięg łakomczuszka Freddy’ego, który po zjedzeniu zbyt dużej liczby kulek może eksplodować. Sterowanie jest bardzo proste, ale wymaga dobrego refleksu, ponieważ bywa tak, że druga kulka wyskakuje zanim poradzimy sobie z pierwszą.

Dźwięk i grafika

Grafika jest totalnym szaleństwem.  Dzieje się na niej dużo, ale nic nie jest przesadzone.  Kolorystyka świetnie oddaje klimat starego laboratorium. Widać, że każdy poziom jest zrobiony ze starannością. Jestem pod wielkim wrażeniem tego co tu się dzieje. 

Nie jestem fanką melodii w grach, ale o dziwo wyjątkowo nie wyciszyłam muzyczki, która cały czas leciała sobie w tle.  Spokojna, dobrze komponuje się z zabawą w pomocnika.

Podsumujmy

Przygody Freddy’ego to świetna opcja na urozmaicenie sobie czasu. W grze jest wiele poziomów do przejścia, zatem na pewno szybko się nie znudzi. Ciągle można poprawiać swoje wyniki – co daje jeszcze większą satysfakcję. Interesująca przygoda, niesamowita grafika. Czego można więcej chcieć?
Jedyne co mnie martwi to wybór nazwy.  Ciężko przez nią znaleźć grę gdziekolwiek – czy to w wyszukiwarce czy w sklepie play.  Na przyszłość proponuję lepiej zastanowić się nad unikalną nazwą. 

Tekst: Ever Press

KOMENTARZE