Partnerzy

Dark Tower

Już dla samego wstępu do gry, który w swojej animacji jest zrobiony na wysokim poziomie graficznym, warto zainstalować tą gre i zobaczyć samemu. Dark Tower nawiązuje do mało popularnego w Europie gatunku, który w skrócie można opisać jako „rozbudowany labirynt”.

W tej grze naszym najgorszym wrogiem nie są - jakby się mogło wydawać - napotykane potwory. Nawet wampirzyca z którą walczymy pod koniec nie stanowi najwiekszego problemu. Przede wszystkim w „Dark Tower” musimy zmierzyć się z tytułową wierzą i jej zawiłymi korytarzami.

Bądź czujny!

 

Musimy uważać na to, które drzwi otwieramy i czy nie marnujemy kluczy. Gra zmusza nas do tego, abyśmy byli niesamowicie ostrożni, a żeby każdy ruch, każde przejście oraz każda walka były dokładnie przemyślane. Trzeba uważać by nie stracić sił w walce w niepotrzebnych nam miejscach.Czasami lepiej ominąć potwora i wrócić gdy będziemy lepiej uzbrojeni. Z kolei niepotrzebne starcia mogą nas tak osłabić, że nie będziemy w stanie pokonać potworów blokujących kluczowe przejścia.

Gry tej w żadnym wypadku nie zaliczymy do tych w które gra się łatwo i przyjemnie. Największym utrudnieniem jest to że nikt nam nie powie, że utknęliśmy. Decyzja o tym, że przegraliśmy została pozostawiona nam samym. To my musimy stwierdzić, że w którymś momencie popełniliśmy błąd i musimy zacząć od nowa.

Ponoć "Aby wyjść z labiryntu, należy przejść po nim górą".W tym przypadku takiej opcji niestety nie ma (a może i stety), ale na pewno może pomóc widok na labiryntową wieżę z góry, czy jednak zagwarantuje to wydostanie się z niego? Pewnie nie, do tego trzeba mieć pomysł i strategie.

Dark Tower to z całą pewnością gra dla wytrwałych zawodników, którzy lubią obmyślać plany każdego ruchu. Z tym labiryntem jest niemal jak z życiem, każdy ruch ma swoje konsekwencje, ale można próbować naprawiać błędy.

Tekst: Ever Press

A Ty? Potrafiłbyś wyjść z labiryntu?

 

KOMENTARZE