Partnerzy

Clever Boy

Clever Boy to gra logiczna, stworzona przez omgDevelopmentStudio. Aktualnie jest dostępna na komórki z systemem Android, ale w przyszłości ma również zagościć na iOS, Windows Phone oraz na Facebook.com.

Gra polega na rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych, co sprowadza się do przetransportowania piłki do jakiegoś pojemnika. Aby tego dokonać, należy umieścić na planszy dodatkowe obiekty takie jak piłki, deski, po których może przemieścić się inny obiekt, rury, przez które przeleci nasz cel, trampoliny, od których odbije się piłeczka i poleci dalej, i wiele innych.

Na planszy poza przedmiotami, z którymi wchodzi w interakcje, znajdują się również trzy gwiazdki, które możemy zebrać. Jeśli uda nam się zdobyć wszystkie trzy i ukończyć poziom, to wtedy gra “uznaje”, że przeliśmy poziom na sto procent.

Sama gra przywodzi na myśl już leciwą produkcję Crazy Machines z 2005 roku, którą swego czasu nabyłem z nieistniejącym już czasopismem growym Click! Jednak, produkcja omgDevelopmentStudio jest znacznie uboższa względem w/w pozycji.

Clever Boy’a można potraktować jako wstęp do serii gier, która może powstanie w przyszłości, bo pomysł dałoby się ciekawie rozwinąć. Dodatkowo, przy kolejnych iteracjach ucieszyłyby oko poprawki takich elementów, jak fizyka zachowań obiektów, wprowadzenie możliwości przesuwania elementów w trzech wymiarach lub ewentualny regres całości do dwóch wymiarów, oraz ograniczenie liczby reklam.

Warstwa audiowizualna jest dobrze zrobiona, modele obiektów są trójwymiarowe, a muzyka grająca w tle pasuje do klimatu produkcji, czyli chłopięcego pokoju, którego właściciel lubi eksperymentować z fizyką.

Całość zabawy to około dwadzieścia poziomów, co oznacza, że nie jest to zbyt długa pozycja i starczy co najwyżej na kilka przejażdzek autobusem. Może też umilić ze trzy posiedzenia w łazience.

Pomimo małych niedociągnieć, w grę bawiłem się nienajgorzej. Myślę, że niektórzy znajdą w niej niegdysiejszy czar Crazy Machines albo też poczują chęć powrócenia do tej produkcji.

           

Tekst: Siergus

KOMENTARZE